Kaos bir kurşun uzaklıkta.

AKP Genel Başkanı Erdoğan'la Twitter'dan yaptığı atışmalarıyla tanınan ünlü neocon Michael Rubin yazdığı yeni bir yazıyla Türkiye'nin gidişatıyla ilgili uyarılarda bulundu.

Pentagon eski üst düzey danışmanlarından, ABD politikalarına yön vermekle tanınan strateji ve düşünce kuruluşu American Enterprise Instute (AEI) analisti Neo-Con yazar Michael Rubin, Türkiye hakkında yeni bir yazı yayımladı. Yazısında Beyaz Saray’ın ve Pentagon’un düşünmesi gereken sorunun “Türkiye'yle nasıl iyi dost oluruz değil, Türkiye'nin çöküşünü nasıl yöneteceğiz olmalıdır.” diyen Rubin yazısında şunları söyledi:

'KAOSA BİR KURŞUN UZAKLIKTA'

Rubin, “Türkiye'nin bulunduğu yol kaosa, çöküşe ve devletin yıkımına mı uzanıyor? Ne yazık ki, cevap 'evet' olabilir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürüklediği uçurumdan Türkiye tek parça kurtulamayabilir” diye yazdı. Rubin yazısında Türkiye’nin kaosa çok yakın olduğunu ileri sürerek “Hummalı bir aşamaya varmış kindarlık ve hukuk yoluyla ya da seçimler aracılığıyla sorunlarını çözemeyenler nedeniyle, Türkiye karmaşa içerisine süreklenmeye bir kurşun uzaklığında olabilir.”  dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları