Evet'i coşkuyla kutlayan bu genç kızlar, din devletine oy vermişe benziyor mu sizce?

"BU GENÇ KIZLAR"

İslamist Hayrettin Karaman, referandum öncesi evet'i farz kılan bir fetva vermişti.“Hayatımızda İslam’ın adım adım tamamlanmasını istiyorsak, bu adımlardan birini teşkil edecekse evet demek farz olur...” diyordu.

Hürriyet yazarı Akif Beki-dediki, bugünkü yazsında, "ALLAH rızası için biri Hayrettin Karaman hocaya şu fotoğrafı göstersin. Zafer turu atan, eveti coşkuyla kutlayan bu genç kızlar, din devletine oy vermişe benziyor mu sizce?" diye yazdı.

Akif Beki'nin "Hayrettin hoca görsün bu fotoğrafı" başlıklı yazsının ilgili bölümü:

ALLAH rızası için biri Hayrettin Karaman hocaya şu fotoğrafı göstersin.Sonra da sevabına sorsun...
‘Hocam’ desin, ‘Ajanslar, referandum sonucunu dünyaya bu fotoğrafla geçti. Zafer turu atan, eveti coşkuyla kutlayan bu genç kızlar, din devletine oy vermişe benziyor mu sizce?’

KANDIRILDI MI YANİ EVETÇİLER?

Hayrettin hoca, referandum öncesi eveti farz kılan bir fetva vermişti.
Görüşünde ısrar ediyor.
“Çıkan sonuçlar” yazısı, en yanlış sonucu çıkarma yarışmasında birinci gelir.
Oylamayı dinle ilişkilendirirken şunu tekrarlıyor: “Hayatımızda İslam’ın adım adım tamamlanmasını istiyorsak, bu adımlardan birini teşkil edecekse evet demek farz olur...”
Ardından; “Halkın yüzde 50’den fazlasının bu farzı yerine getirmiş olması, dindarlık oranlarına göre önemli bir gelişmedir” diyor.
Yani İslam’ın hayatımıza hâkim olması için evet dediler öyle mi?
Peki bundan haberleri var mıydı?
Sistem değişikliğine oy verdiklerini zannederken aslında İslam’ın hâkimiyetini tamamlamasına oy verdiklerini biliyorlar mıydı?

ŞAİBENİN VURUR YÜZE İFADESİ

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları