Sabahattin Önkibar, Fetullah'ın madde madde AKP'ye hizmetlerini anlattı

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, Fetullah Gülen'in AKP'ye hizmetlerini yazdı.

Türkiye'de geçmişte birtakım cemaatlerin içerisinde olmuş bulunan Önkibar, Fetullah Gülen 15 Temmuz darbesine kalkışmasaydı Tayyip Erdoğan'ın düşen popülaritesini yükseltemezdi diye yazdı.

"Fetullah bazı komutanları özel hayatları ile esir almasa" idi diyen Önkibar, "2007 seçiminde   mağduriyet yaratma adına malum göstermelik muhtıra verilmez AKP tek başına iktidar olmazdı." diye yazdı.


Sabahattin Önkibar'ın "Fethullah, Tayyip için bakın neler yaptı!" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:


.

1-Fetullah eğer Ergenekon ve Balyoz kumpasları  ile Türk  Silahlı Kuvvetlerini iğdiş etmese Tayyip Erdoğan bugünkü gibi her şey benden sorulur   havasında olamazdı zira diri  TSK onu frenlerdi.

 2-Fetullah eğer 15 Temmuz darbesine kalkışmasaydı Tayyip Erdoğan mağdur olamaz ve düşen popülaritesini yükseltemezdi.

 3-Fetullahın 15 Temmuz darbesi OHAL’i yaratmış ve Türkiye’nin topyekin  yeniden dizayn edilmesinin önünü açmıştır.

 4-Fetullah eğer CHP’ye kaset operasyonu çekmese bu parti Sorosçu Dersimli Kemal’in eline geçmez ve bugünkü gibi yerinde sayıp patinaj yapmazdı.

 5-Fetullah eğer gerçekten hırsızlığa ve yolsuzluğa karşı olsaydı, Deniz Feneri   alçaklığını kapatmak yerine  muhalefet eder ve iktidarın çöküşüne zemin  yaratırdı.

 6-Fetullah bazı komutanları özel hayatları ile esir almasa, 2007 seçiminde   mağduriyet yaratma adına malum göstermelik muhtıra verilmez AKP tek başına iktidar olmazdı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları