Turizmde yaşanan sorunlarla ilgili TBMM’de komisyon kurulmasına ilişkin önerge, AKPoylarıyla ikinci kez reddedildi.

AKP TBMM ' nin kapılarını turizme kapattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak,“AKP, TBMM’nin kapılarını turizme kapattı. AKP çözüm üretmiyor, üretilmesini dengeliyor” dedi.

TBMM’de Genel Kurulu’nda turizmde yaşanan sorunlarınaraştırılması ve alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla araştırma komisyonukurulmasına ilişkin önergenin görüşmeleri yapıldı. Muhalefet grupları, turizmaraştırma komisyon kurulması yönünde oy kullanırken, AKP’nin oylarıyla önergereddedildi ve turizm komisyonu kurulamadı.

 AKP’DEN İKİNCİVETO

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya MilletvekiliÇetin Osman Budak, AKP’nin turizm komisyonunu engellemesine tepki gösterdi.Budak, “Turizm ülke ekonomisi için çok stratejik bir sektör ve bugün çok ağırbir krizin, bir çöküntünün içinde. Acil alınması gereken önlemler var. TBMM’ninturizmi ele almasına ihtiyaç var ama AKP, ikinci kez engel çıkardı. 24 Şubat’taCHP olarak biz komisyon kurulmasını istedik. AKP oylarıyla reddedildi. Bugünkonu yeniden gündeme getirildi. Çünkü kriz çok büyük ve giderek derinleşiyor.Ama  AKP krizi sadece seyrediyor.TBMM’nin bu konuyu gündemine almasını da engelliyor. AKP, TBMM’nin kapılarınıturizme kapattı. TBMM’de turizm komisyonu kurulması AKP’lilerin oylarıylaikinci kez reddedildi. AKP’nin turizm politikası hiç olmadı. Turizmkomisyonunun iki kez engellenmesi de bunun en açık göstergesi. AKP çözümüretmiyor, çözüm üretilmesini de engelliyor” diye konuştu.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları