Ankaralı gazeteci dostum, özellikle radikal dinci terör konusunda müthiş araştırmaları olan yazar dostum Hüseyin Hakkı Kahveci Uğur Mumcu'nun bıraktığı noktadan Rabıta olayını kitaplaştırdı..

"ANKARALI GAZETECİ DOSTUM"

Korkusuz yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında Hüseyin Hakkı Kahveci'nin son kitabı Uğur Mumcu'dan Sonra "Rabıta" kitabını konu edindi.

"Ankaralı gazeteci dostum, özellikle radikal dinci terör konusunda müthiş araştırmaları olan yazar dostum Hüseyin Hakkı Kahveci Uğur Mumcu'nun bıraktığı noktadan Rabıta olayını kitaplaştırdı.." diyen Ataklı, şöyle devam etti:

"Uğur Mumcu'dan sonra Rabıta- Türkiye'ye kurulan tuzak Suriye'de ölüm fetvası” adlı kitap başından bu yana siyasal İslamcı akımın Türkiye üzerindeki oyunlarını anlatıyor.Özellikle AKP döneminde yapılanların ayrıntılarını ve pekçok gizli bilgiyi öğrenmek için bu kitap bence çok yararlı."

Can Ataklı'nın "Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte” diye bir suç çıkardılar" başlıklı yazısında ilgili bölüm şöyle:

HOŞUMA GİDEN ŞEYLER

UĞUR MUMCU'DAN SONRA RABITA

Hain bir bombalı saldırı ile şehit edilen gazeteci Uğur Mumcu sayesinde 12 Eylül'ün darbeci generallerinin Suudi kuruluşu olan Rabıta'dan para alarak dinci siyasetin güçlendirildiğini öğrenmiştik.
Bugün siyasal İslamcı bir görüş iktidardaysa bunun temelleri 12 Eylül'den sonra atılmıştı. İslamcı siyasetin geliştirilmesi için Rabıta aracılığı ile Türkiye'ye milyarlarca dolar aktarılmıştı.
Ankaralı gazeteci dostum, özellikle radikal dinci terör konusunda müthiş araştırmaları olan yazar dostum Hüseyin Hakkı Kahveci Uğur Mumcu'nun bıraktığı noktadan Rabıta olayını kitaplaştırdı.
“Uğur Mumcu'dan sonra Rabıta- Türkiye'ye kurulan tuzak Suriye'de ölüm fetvası” adlı kitap başından bu yana siyasal İslamcı akımın Türkiye üzerindeki oyunlarını anlatıyor.
Özellikle AKP döneminde yapılanların ayrıntılarını ve pekçok gizli bilgiyi öğrenmek için bu kitap bence çok yararlı.
Kahveci cumartesi günü (8 Nisan) Şişli Kitap Günleri etkinliğinde saat 14.00'de önce bir söyleşide konuşacak sonra da kitabını imzalayacak. Merak edenlere de duyurmuş olayım.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları