MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında mahkeme kararı için "Olağanüstü kurultay yoktur yapılmayacaktır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhaliflerin açtığı dava sonucu mahkemeden çıkan karara çok sert tepki gösterdi. Bahçeli'nin sözleri üzerine salon uzun süre alkışladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mahkemenin kurultay kararına ilişkin olarak, "Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yok. Kurultay 2018’i beklemelidir, olağanüstü kurultay asla yapılmayacaktır" dedi.

Bahçeli, Gülen cemaatinin "MHP üzerinde bir operasyon yapmaya çalıştığını" iddia ederek, "Kendi kurumlarına kayyım atandığında kıyameti kopartan, MHP’ye atanınca güvercin taklaları atanlara sesleniyorum; bugüne kadar ne yaşamışsanız müstahaktır. Bunlar ABD’nin kuklası, İslamiyet’in yüz karalarıdır" diye konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli mahkemenin MHP ile verdiği karar hakkında şu sözleri kullandı:

Bu davanın var olmanın bedelini çile il mahkumiyet ve yoklukularla ödemiş bu sayade çınarlaşmıştır. Sonunda olan olmuş MHP mahkemeye verilmiştir. Kayyum heyeti atanmış sözde kurultayın önün açılmıştır. Hukuka her zaman riayet ederiz. Ancak bundan sonra temyiz işlemi devam edecektir. Bize AKP'nin stepnesi, bastonu diyenler şimdi ne diyecekler? Hangi mahkemenin leyhimizde karar vermesi için gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Bu ucubeler başka kapılarda gezip de nereye gitmiştir? Bizi paralele teslim edecek bir partimiz yoktur!

Hangi iktidar yargıya müdahale edecektir. Bu ucubeler MHP'yi defalarca sırtından bıçaklayanlar nerededir. Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur.

Bizim Milliyetçi ülkücü hareketin hislerini yürekten sahiplenmeyenlere teslim edecek bir partimiz yoktur.

Olağanüstü kurultay yoktur yapılmayacaktır. Olağan büyük kurultay takvimini beklemek yerine olağanüstü kurultay peşinde koşanlar hüsrana uğrayacaktır.

MHP lideri Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Yeni bir karanlık devrin müessir sonuçlarını yaşıyoruz. Akıl, iman ve insaf yolundan safılmasının Müslüman coğrafyasında ne tür belalara ortam açtığı yakinen görülmektedir. Manevi bir buhran hali adeta egemenlik kurmuştur. Müslüman görünümlü münafıklar İslam coğrafyasının mağlubiyetine hizmet etmektedir. Haçlıların yapamadığı ne kadar kötülük, kalleşlik varsa din bezirganları tarafından etap etap gerçekleştirilmektedir. Bu hazin gerçek kaygı vericidir.

İslam toplumlarının bugünkü krizi efendimizi samimiyetle özümsemekten uzak olmalarıdır. Peygamberimiz neyi yasaklamışsa şu anda tam tersi yaşanmaktadır. En vahşi cinayetler İslam adına işleniyorsa, mezhepçilik kanser hücresi gibi yayılıyorsa ortada devasa bir problem var demektir. Tevhid Allah'ın varlığına birliğine imandır. Vahdet ise bir olmaktır.

İsyan ve ihanet kumpasına tepki göstermek için neyi bekliyoruz. Ortadoğu coğrafyasına bakınız. Göreceksiniz ki adalet yoktur. Kardeşlik laftadır. Birlik ve beraberlik duyguları ağır hasarlıdır. Bunların yerine savaş vardır. İtilaf egemendir. Düşmanlık diz boyudur. İkilik hat safhadadır. Müslümanın Müslümanı katlettiği bir dünya cehennem değil de nedir? Buna karşılık batıya uşaklık yapmakta rahatsızlık duymayan krallar İslam toplumlarını sömürmektedir. Kral İstanbul'a ayak basmadan yüzlerce lüks araç hizmetine tahsis edilmiştir. Bu çelişki yumağı tevhid inancıyla bağdaşmakta mıdır? Tevhid müsrifliğin karşı cephesidir.

İslamiyeti terörle ilişkilendirmeye çalışan kim varsa elinde hançer, silah varsa vahşete Allah kelamıyla hizmet eden kim varsa sapkındır, katildir. İblisle söz kesmişlerdir.

Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yok

Mahkeme kararını açıklamış, kayyum heyetini atamış, sözde kurultayın önünü açmıştır. Öncelikli tarafsız olması kaydıyla hukuka her zaman riayet ederiz. Temyiz işlemi yapılacaktır. Bizi AKP’nin stepnesi, bastonu diyen müfteriler şimdi hangi bahaneyi üretecektir? Hangi mahkemenin lehimizde karar vermesi için gerekli teşebbüs ve girişimde bulunulmuştur? Saray’a 25 bin kişiyle yürüyeceğim diyenler, partinin başarısı için kılını kıpırdatmayanlar nereye gitmiştir? Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yok.

"Okyanus ötesindekiler ne yaşamışsa müstehaktır!"

Kurultay 2018’i beklemelidir. 18 Mart’ta demokrasinin imkanlarından kim istiyorsa iradenin sahibine karşı çıkabilecektir. Buna diyeceğim bir şey yoktur, bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır. Olağan büyük kurultay takviminin işlemesini beklemek yerine olağanüstü kurultay isteyende samimiyet arayamayız. Şimdiden bayat zafer turlarına tevessül edenleri tek tek fark ediyorum. Hele hele MHP’ye nüfuz etmek isteyen, okyanus ötesi kaçkınlarının, paralel artıklarını sevinçlerini izliyorum. Kendi kurumlarına kayyım atandığında kıyameti kopartan, MHP’ye atanınca güvercin taklaları atanlara sesleniyorum; bugüne kadar ne yaşamışsanız müstahaktır. Bunlar ABD’nin kuklası, İslamiyet’in yüz karalarıdır. Kimse boşuna heveslenmesin, kimse el ovuşturmasın, bulanık suda balık avlamasın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları