Hakkı Kahveci, AKP'nin gerçek yüzünü anlatıyor.

"Yeşil Hücreler""Yüzyılın Hilesi Sandıkta Hülle""Yehuda, İhanet Devam Ediyor" ve geçtiğimiz günlerde ikinci baskısını yapan "Uğur Mumucu'dan Sonra RABITA" kitaplarının yazarı Hakkı Kahveci, AKP ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Gülgün Feyman Budak'a konuk olan Kahveci, AKP ile İslami örgütler arasındaki ilişkiyi anlattı.

'RABİA YOK HÜKMÜNDEDİR'

"Madem İhvanı Müslümin çok iyi bir şeydi, niçin Mısır ordusu, İngiliz Allambee ile birlikte Atatürk'e karşı savaştı? Niçin İngiliz ordusunda görevli Arap askerler, Kudüs'ün Yahudi ve Hıristiyan çizmeleri altında çiğnenmesi için, Yahudilerle beraber, Müslüman Türk ordusuna karşı savaştılar? Madem Suudi Arabistan'ın Rabıta'sı çok mübarek bir örgüttü, Dünya İslam Birliği idi, Şerif Hüseyin'in bedevi teröristleri, Osmanlı askerlerini, birinci cihan harbinde arkadan neden vurdular? Madem bir fetva, bir cihat vardı, Filistin cephesinde Türk ordusu iki ateş arasında kaldı? Bir yanda İngiliz ordusu ile hareket eden Mısır ordusu, diğer yanda bugünkü İsrail devletini kuran; Rothschild'in gerillaları, bedevileri, Mekke Emiri Şerif Hüseyin'in teröristleri... Bugün Rabia yok hükmündedir. Rabia bizim Rabıta kitabımızla gündeme geldi. Daha önce bu kadar gündemde değildi.  "

'EMİN SARAÇ RABITA'NIN TEKLİFİNİ KABUL ETTİ'

"Bu Edip Yüksel'in kendi beyanıdır. Rabıta'nın Türkiye'deki işlerini yapması için para teklif ettiği kişi Edip Yüksel'in babasıdır (Sadrettin Yüksel). Bu isimler söyleniyor. Edip Yüksel'in kendi beyanı var. Video kaydı var. Bizde de var. Biz bunları söylüyoruz ve Edip Yüksel, ısrarla, bir şey söylüyor, babam Rabıta'nın bu teklifini reddetti diyor. Fakat, diyor, Fatih Camiisinin imamı, bugün Habertürk'ün de yönetim kurulu başkanı olan, Fatih Saraç'ın babasından (Emin Saraç) bahsediyor; onlar kabul ettiler diyor."

EDİP YÜKSEL: BABAMA DEDİLER Kİ KRALIN SELAMI VAR

''TERÖRİST KILIKLI HİKMETYAR

"Usame bin Ladin üzerinden Afgan cihadı lansmanıyla, işte Hikmetyar gibi terörist kılıklı ve zihinsiz kişilerin CIA tarafından beslenmesi, ki CIA belgelerinde Hikmetyar'ın 600 milyon dolar CIA'dan para aldığı yazıyor. Bu kadar net. Bu Hikmetyar, Türkiye'de tedavi görüyor. Düne kadar Hikmetyar neredeydi sorusunun cevabına bakarsak, düne kadar Hikmetyar, Katar'daydı."

'TERÖRE DESTEK VERİYORSUNUZ'

"Nasıl ki 1980 darbesinin arkasından Rabıta örgütü çıkıyorsa, bugünkü yaşanan süreçlerin tamamında da İhvan denilen, dünyada kendilerinden başka hiç kimsenin varlığına tahammül edemeyen... Yusuf El Kardavi gibi bir katilin, Suriye'de öldürün fetvası vermiş bir katilin, ne işi var Türkiye'deki kamu kurum ve kuruluşlarının açılışlarında, konuşmalarında, devlet erkanının huzurunda? Ne işi var? Biri bunu açıklasın. Kimse bunu açıklayamaz... Ha o zaman, kalkarlar size derler ki, teröre destek veriyorsunuz."

'EKMELETTİN İHSANOĞLU İSMİ'

"Ekmelettin İhsanoğlu'ndan bahsettim. İhsanoğlu ismi 1970'li yıllarda, MHP lideri Alpaslan Türkeş'in danışmanları arasında geçiyor. Böyle bir raslantı olabilir mi?"

'GAZİANTEP HAVAALANINA İNEN İSİMSİZ UÇAKLAR'

"Taliban, Katar'da ofis açmıştı. Ve Türkiye'de bulunan, Suriyeli muhalifler denilen, terör çeteleri de bir müddet sonra Katar'a götürüldü. Hepsi Katar'daydı bunların. Merkezi, Katar olarak konumlanmışlardı. Fakat Mısır'ın ve Rusya'nın baskısı ve ABD'nin de kabulü ile Yusuf el Kardavi ile birlikte birçok İhvancı, Hamas'çı, Katar'dan sınırdışı edildi. Bunlar nereye gitti sorusunun cevabını, Gaziantep Havaalanı'na inen isimsiz Katar uçaklarında bulabiliyoruz. 15 Temmzu darbe girişiminden sonra, Yusuf El Kardavi denilen katliam fetvacısı, sözde alim, Müslüman Kardeşler örgütünün iki numarası, Konya'da 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili meydanlarda nutuklar atıyordu."

'AKP RABITA'NIN KARARLARINI UYGULUYOR'

"AKP hükümetleri, birebir Rabıta'nın 1970 kongresinde almış olduğu kararları uygulamaktadır. AKP'nin davetlisi olarak Rabıta, 2009 yılında Mardin Artuklu Üniversitesinde cihat fetvaları kongresi düzenlemiştir. Bu cihat fetvası kongresinde alınan kararlar, kime karşı alınmıştır? Dün Suriye'ye, bugün Türk Milletine karşı alınmıştır. Suriye halkı direndi, maalesef bizim halkımız 'henüz' direnmiyor. 2009 yılında Rabıta kongresinde alınmış olan kararlar bugün birebir uygulanıyor. Bu kongre, Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde ve himayesinde yapılmıştır. Kongrenin düzenleyicisini, Sabahattin Önkibar yazmıştı: Emrullah İşler. Rabıta'nın okuttuğu, etki elemanı Emrullah İşler, dönemin başbakanlık başdanışmanı orada bizzat bulunmuştur. Peki neresidir Rabıta'nın merkezi? İhvanınki Mısır'dı, fakat aynı zamanda İngiltere. Rabıta'nın merkezi neresidir? Bir merkezi Riyad ise, aynı zamanda diğer merkezi de İngiltere'dir. Biz daha neyi konuşacağız burada."

'MUSTAFA KEMAL'İN DEHASI'

"Türkiye'yi yönetenler, Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra bu ülkeyi yönetenlerin hiçbiri, Mustafa Kemal Atatürk kadar büyük bir zekaya ve dehaya sahip değillerdir."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları