Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, AKP'nin "Türkiye ilk uçak gemisi yapıyor. 2021 yılında tamamlanıp Deniz Kuvvetlerine teslim edilecek" yalanını yazdı.

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, AKP'nin "Türkiye ilk uçak gemisi yapıyor. 2021 yılında tamamlanıp Deniz Kuvvetlerine teslim edilecek" yalanını yazdı.

KÜLLİYEN YALAN

"Bu haberi okuyan sıradan bir vatandaşımız veya bir köylümüz; 'Şükürler olsun bu iktidar sayesinde ülkemiz uçak gemisi bile yapıyor, inşallah yakında küffara ve Haçlıya haddini de bildireceğiz' diye düşünür. Yine düşünür ki; 'Cumhurbaşkanımız Erdoğan Ey Amerika, Ey Avrupa, Ey Rusya derken boşuna demiyor ve tüm dünyaya boşuna meydan okumuyor” diyen Ertürk, "Esasında uçak gemisi olayı, iktidarın iç kamuoyuna yönelik yalan bombardımanının atışlarından biridir ve külliyen yalandır. Evet, tüm dünyada tek adam rejimleri böyle yalanlar ve yanlış algılar üzerine oluşturulur ama hepsinin ortak yazgısı; kan, kin, gözyaşı, savaş ve yıkımdır. TCG Anadolu uçak gemisi değil, bir LPD’dir. İngilizce Landing Platform Dock’un kısaltması olan LPD’nin Türkçesi ise; Havuzlu Çıkarma Gemisi’dir. Yani, 2021’de envantere girecek olan TCG Anadolu, bir çıkarma gemisidir." diye yazdı.

Türker Ertürk'ün Odatv'de yayınlanan yazısının devamı şöyle:

MİLLİ DEĞİL, GAYRİ MİLLİ SEÇİLDİ

İhaleyi kazandığı açıklanan Sedef Tersanesi, projeye İspanyol NavantiaTersanesi ile ortak girdi ve inşa edeceği İspanyol Juan Carlos sınıfı LPD inşa süresince mühendislik hizmetleri de İspanyollar tarafından verilecek. Yani; İspanyol gemisinin birebir aynısı yapılacak, civatasına kadar!

Bu arada; İspanyol Navantia Tersanesi’nin büyük bir mali sıkıntı çektiğini, kapanmak üzere olduğunu, bu proje ile şimdilik kurtulduğunu, İspanyol basınında öğrendik.

İhale sırasında en düşük teklif, Koç Şirketler Grubu’na ait RMK tarafından verilmişti. Ancak; fiyat teklifleri verildikten sonra iki defa indirim yapılarak fiyat teklifi istenmiş, fakat RMK fiyat teklifini hiç değiştirmemişti. Amaç ihaleyi kazanandan bir şekilde alıp, yandaşa vermekti!


İşte o yalanların propagandasının yapıldığı videolardan bir tanesi:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları