İktidara değil, çukura yürüyorlar.

Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da yaptığı konuşmasında CHP'nin HDP ve FETÖ'ye kol kanat geren bir yürüyüş yaptığını belirterek bunun CHP'nin bonzaisi(uyuşturucu) olduğunu söyledi.

Ulusal Kanal canlı yayınında konuşan Perinçek, HDP heyetinin ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek ziyaretinde bulunmasıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi: 'Bu yürüyüş CHP ile HDP’nin bir seçim ittifakı yürüyüşüdür. Bu yürüyüş CHP’nin bonzaisidir. Bakın bu yürüyüşte bulunan insanları PKK’nın üst düzey yöneticileri yollamıştır. Sorun bunu inkar edemezler. Buradan tekrar söylüyorum. HDP yürünecek bir parti değil, kapatılacak bir partidir. Terör örgütüne lojistik destek veriyor. İnsan kaynağı sağlıyor. Çok açık söylüyorum. CHP Duran Kalkanlarla, Cemil Bayıklarla yürüyor. Bunlarla iktidara yürünmez. Çukura yürüyor.'

KATAR ANTİEMPERYALİSTTİR

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, Aydınlık gazetesine yazdığı yazıda Türk askerinin Katar'a gönderilmesini savunmuştu.

Perinçek, "Katar'a asker göndermek niçin doğru" başlığıyla sunulan yazısını şöyle bitirdi:

"Katar’a asker gönderilmesine karşı çıkanlar, niyetleri ne olursa olsun, ABD’ye karşı vatan savaşının güçlenmesine karşı çıkıyorlar."

Doğu Perinçek'in yazısının ilgili bölümü şöyleydi:

Karşıda ABD ve İsrail gibi büyük güçler bulunuyor. Türkiye, vatan bütünlüğünü savunmak için, en geniş güçlerle birleşmek durumundadır. Bölgede ABD ve İsrail’e karşı açılan her cephe, Türkiye’nin vatan savaşını güçlendirir, güçlendirmektedir. O nedenle “Katar bizim neyimize”, “Araplar arasındaki çatışmalarda taraf olmayalım”, “Mehmetçiği Katar’da kırdırmayalım”, “Mehmetçiğin kanını satmayalım” gibi görüşler, bugün Doğu Akdeniz’den Umman Denizi’ne uzanan cephe gerçeklerinin hiç anlaşılmadığını gösteriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları