Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “hocam” dediği Kadir Mısıroğlu, Alevileri hedef aldı. Kadir Mısıroğlu, Alevilere yönelik “Türksen Türklüğünü bil, Müslümansan Müslümanlığını bil.

1. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı Kadir Mısıroğlu, Alevileri hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı Kadir Mısıroğlu, Alevileri hedef aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı Kadir Mısıroğlu, Alevileri hedef aldı.

Seni hangi kategoriye koyayım? Namaz yok, oruç yok” ifadelerini kullandı.

Kadir Mısıroğlu, yayımlanan videosunda “Bugünkü Alevilerin başkaldırmaları, işte bu hareketlerin içinde, ‘Sen Yavuz Sultan Selim nasıl dersin?’ nasıl demem ulan! Benim milli tarihimin en büyük şahsiyeti, çatlasan da patlasan da. Sen kimsin ulan?” diyerek Alevilere yüklendi.

“NAMAZ YOK, ORUÇ YOK, BİN BİR YALAN, BİN BİR REZİLLİK”

“Tarih boyunca millete arkadan hücum etmişsin. Türksen Türklüğünü bil, Müslümansan Müslümanlığını bil” diyen Mısıroğlu, Alevilere yönelik hakaretlerini şöyle sürdürdü.

“Seni hangi kategoriye koyayım? Namaz yok, oruç yok. Bin bir yalan, bin bir rezillik. Ondan sonra en iyi Müslüman benim. Müslümanlık, Hıristiyanlık değil. Haftada bir defa kiliseye gidiyo onlar, sen haftada bir sefer camiye gitmiyorsun. Sözüm bütün Aleviler için değil. Bunların böyle Alevi adını taşıyan dinsizleri için.”

2. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı Kadir Mısıroğlu, Alevileri hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı Kadir Mısıroğlu, Alevileri hedef aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı Kadir Mısıroğlu, Alevileri hedef aldı.

“ALEVİ DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLENİYOR”  

Alevilere hakaret eden Kadir Mısıroğlu'na CHP PM Üyesi üyesi Ali Öztunç tepki gösterdi. CHP’li Öztunç, "Toplumu bölerek kin ve tahrik eden bu şahıs kendini tarihçi olarak adlandırıyor. Mısıroğlu'ndan değil tarihçi sadece provokatör olur. Asıl acı tarafı bu şahsı makbul görüp ağırlayan ve onla görüşen devlet yöneticilerinin olmasıdır. AKP'den bir tane yönetici bile Alevilere yönelik bu hakareti kınamıyor. Malesef Türkiye'de Mısıroğlu gibi şahıslar yüzünden Alevi düşmanlığı körükleniyor" dedi.

METEOROLOJİ İŞLERİ 'BEĞENDİ'

Kadir Mısırlıoğlu, bu hakaretin yer aldığı konuşmayı Twitter hesabına yükledi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabı ise bu paylaşımı önce beğendi, sonra beğenisini geri aldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları